Gminne Obchody Dnia Strażaka

Powiększ obraz

W dniu 30.04.2017 w Zbiersku odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z poświeceniem nowego lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego

Wzięli w nich udział druhowie z wszystkich jednostek OSP Gminy i Miasta Stawiszyn oraz zaproszeni goście: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Krzysztof Grabowski, Starosta Powiatu Kaliskiego Krzysztof Nosal, Burmistrz Stawiszyna Justyna Urbaniak, Członek Zarządu Głównego ZOSP RP Zbigniew Serbiak, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Stawiszynie Pani Barbara Włodarczyk, Radni Rady Miejskiej w Stawiszynie, Radna Rady Powiatu Kaliskiego Dorota Karpieko, , Prezes Zarządu Gminnego OSP w Stawiszynie Rafał Wcisłek, Mieszkańcy z terenu Gminy i Miasta Stawiszyn.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w Kościele Matki Boskiej Różańcowej w Zbiersku, której przewodniczył ks. Janusz Nowicki. Po Mszy Św. nastąpiło uroczyste poświęcenie samochodu oraz przemarsz defilady strażackiej wraz z orkiestrą spod kościoła pod Remizę Strażacką gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Wszystkich zebranych powitał Prezes Zarządu oraz Komendant Miejsko – Gminny.  Zasłużonym druhom zostały wręczone złote, srebrne i brązowe medale oraz odznaczenia za wysługę lat w OSP i odznaki „Wzorowy Strażak”, które wręczali Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski oraz Burmistrz Stawiszyna Justyna Urbaniak.

Goście złożyli wszystkim strażakom życzenia z okazji ich święta oraz pogratulowali druhom z OSP Zbiersk nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego.

Na zakończenie uroczystości wszyscy obecni zaproszeni zostali na posiłek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zbiersku.

Nowy samochód przyczyni się do udzielania sprawnej oraz profesjonalnej pomocy potrzebującym. Jest to drugi nowy samochód ratowniczo – gaśniczy zakupiony dla jednostek z terenu Gminy i Miasta Stawiszyn dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

tekst: A.Janczak, foto: OSP Stawiszyn