Wspomnienie mocno czekoladowe…

Powiększ obraz

Unoszący się zapach gorącej czekolady, śmiech, rozmowy i wspólne spędzone chwile. To wszystko już za nami… Czwarte Warsztaty Twórczej Działalności odbyły  się 22 kwietnia. Tym razem spotkaliśmy się, by razem celebrować słodki dzień – Dzień Czekolady!

Oczywiście jak zawsze, wystartowaliśmy już w piątek przygotowując miejsce naszych sobotnich działań. Zawsze przecież trzeba cos wyciąć, przykleić, naszyć, podpisać, ustawić, zmyć, rozłożyć itd… Ale właśnie te piątkowe wieczorne spotkania wolontariuszy i nas –organizatorów wnoszą bardzo dużo w budowanie naszych relacji, zasad współpracy.

Tradycyjnie zajęcia odbyły się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zbiersku, gdzie po organizacyjnym spotkaniu wszyscy zabrali się do pracy. Tym razem rodzice mieli okazję wziąć udział w twórczym procesie tworzenia rzeczy codziennego użytku techniką decoupag’u. Wykorzystując różnego rodzaju materiały: deski, butelki, doniczki stworzyli niezwykle piękne ozdoby. Zajęcia prowadziła Pnia Karolina Zuchniak.

W przerwie, między kolejnymi etapami prac artystycznych, zajęcia dla rodziców z pierwszej pomocy medycznej poprowadził ratownik – Andrzej Sztrajt. Była to okazja, by przypomnieć wiele niezbędnych informacji oraz nabyć umiejętności, których posiadanie w sytuacjach zagrożenia życia jest niezbędne.

Nasi młodsi uczestnicy warsztatów skupili się oczywiście na czekoladowym dniu.

Zaczęliśmy od przygotowania pudełek i w ruch poszły sznurki, tasiemki, koraliki, wstążki…   i głowy pełne pomysłów. Każde pudełeczko opatrzone zostało cytatem, który właścicielowi wydał się najbliższy. Wolontariusze w tym czasie uruchomili „fabrykę czekolady” – wylewając nią odpowiednie foremki stworzyli przeróżne czekoladowe kształty. Po przygotowaniu pudełek każdy z uczestników wypełnił je słodkościami, by później już wspólnie z rodzicami delektować się smakiem pysznej gorącej czekolady.

Na czekoladę skusiła także Pani burmistrz – Justyna Urbaniak, która towarzysząc nam podczas spotkania skupiła się na rozmowach z podopiecznymi, rodzicami i wolontariuszami, chcąc poznać jeszcze bardziej ich odczucia, opinie i refleksje dotyczące warsztatów. To były chwile spędzone w gronie coraz bliższych sobie osób…

Jak zawsze dziękujemy wszystkim zaangażowanym i nowo przybyłym!

Serdecznie dziękujemy firmie Kilargo za kilogramy pysznej czekolady!

Chcielibyśmy szczególnie podziękować wolontariuszom: Jakubowi, Nikoli, Kamilowi, Viki,  i Klaudii, którzy są z nami i z coraz większym zaangażowaniem i sercem pracują na rzecz naszych podopiecznych.

Kolejne warsztaty: 27 maja, godzina – 10.00

tekst: Żaneta Bąkiewicz, foto: Bartek Domagalski