Budki lęgowe na terenie Gminy i Miasta Stawiszyn

Powiększ obraz

Gmina i Miasto Stawiszyn wzięła udział w akcji rozwieszenia budek lęgowych w ramach projektu pn. „Działania edukacyjne upowszechniające zachowania przyjazne środowisku pn.”Tajemnice przyrody Wielkopolski” na terenie Województwa Wielkopolskiego  – konkursy, publikacja i akcja rozwieszania budek”.  Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej pod patronatem honorowym Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala.

W piątek 10 listopada 2017 roku na terenie gminy zostało rozwieszonych 15 nowych budek lęgowych.

W akcji wzięli udział uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego  w Zbiersku  oraz Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie. Leśniczy Nadleśnictwa Grodziec Pan Ireneusz Mućka przeprowadził lekcję dotyczącą m.in. tego jak zbudowana jest budka, jaki rodzaj budek możemy wyróżnić oraz w jaki sposób należy o nie dbać i je pielęgnować. Budki lęgowe zostały zawieszone w lasie w miejscowości Stary Kiączyn oraz w miejscowości Zbiersk – Kolonia.

Koordynatorem akcji z ramienia Urzędu Gminy i Miasta w Stawiszynie był Zastępca Burmistrza Stawiszyna – Grzegorz Kaczmarek oraz Agnieszka Macniak – podinspektor ds. rolnictwa i ochrony środowiska.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Poznaniu. Jest to kolejna inicjatywa podnosząca poziom świadomości ekologicznej na terenie naszej gminy.