„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku…”

Powiększ obraz

W niedzielę poprzedzającą Święta Bożego Narodzenia na Rynku w Stawiszynie odbyło się spotkanie wigilijne. W tym roku wigilia odbyła się w dniu 17 grudnia. To już tradycja, że mieszkańcy Gminy i Miasta Stawiszyn spotykają się na stawiszyńskim rynku, aby połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia, oraz skosztować wigilijnych potraw.

Wszystkich zgromadzonych powitała Joanna Górska Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zbiersku. Burmistrz Stawiszyna Justyna Urbaniak złożyła obecnym życzenia świąteczne oraz noworoczne. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Stawiszynie Stanisław Janas przekazał życzenia od Rady Miejskiej. Słowo duszpasterskie wygłosił Ksiądz Kanonik Jakub Piotrowski. Montaż słowno-muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej przygotowała młodzież ze Szkół Podstawowych ze Stawiszyna i Zbierska. Dzieci z Publicznych Przedszkoli z terenu gminy zaśpiewały kolędy. Orkiestra Dęta OSP w Stawiszynie zaprezentowała wiązankę kolęd. Świąteczny nastrój dopełnił występ Zespołu Folklorystycznego „Kalina” z Blizanowa oraz Pań z zespołu „Stawiszynianki”. W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy oraz przedstawiciele samorządu gminnego, powiatowego, radni, lokalni przedsiębiorcy, dyrektorzy instytucji oraz księża. W trakcie spotkania zostały rozdane słodkie upominki przekazane między innymi przez Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Krzysztofa Grabowskiego oraz pierniczki własnoręcznie wykonane przez pracowników Urzędu Gminy i Miasta w Stawiszynie. Na choince zawieszono „Łańcuch Dobrych Życzeń” wykonany podczas trwania wigilii.

Sponsorzy Spotkania Wigilijnego:

  • Restauracja „Eden”,
  • Zajazd „Leśna Chata”,
  • Restauracja „Maxim”,

Dziękujemy Mieszkańcom Gminy i Miasta Stawiszyn za udział w tegorocznym Spotkaniu Wigilijnym.

Serdeczne podziękowania kierujemy do pracowników Przedszkoli, Pań z Zajazdu „Leśna Chata, pracowników Urzędu Gminy i Miasta w Stawiszynie za pomoc i obsługę stoiska z daniami wigilijnymi.

Wszystkim ludziom dobrej woli którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tegorocznej wigilii również składamy serdeczne podziękowania.

 

Tekst: Halina Surmacz-Migdał

Zdjęcia: Dariusz Długołęcki

« 1 z 2 »