Gminny Dzień Babci i Dziadka

Powiększ obraz

W niedzielne popołudnie 28 stycznia 2018 r., dzieci z Publicznego Przedszkola Bajkowa Kraina w Zbiersku wraz z opiekunkami : Wiesławą Maciejewską oraz Iwoną Felisiak, Publicznego Przedszkola w Stawiszynie z Filią Petryki również z opiekunkami – Agnieszką Korycką i Beatą Raczyńską, uczniowie Szkoły Podstawowej w Zbiersku pod kierunkiem nauczycieli: Magdaleny Ulatowskiej, Magdaleny Mikuły, Iwony Bujak, Agaty Kaszuby, oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Stawiszynie pod kierunkiem Filipiny Baranieckiej, Danuty Łuczak, Renaty Zielińkiej przygotowali wyjątkowy „bukiet” dla Kochanych Babć i Dziadziusiów. Bukiet składał się z piosenek, wierszy, układów tanecznych.

Te dwie wyjątkowe daty 21 i 22 stycznia Dzień Babci I Dzień Dziadka, w naszej Gminie, po raz drugi postanowiliśmy uczcić w sposób uroczysty i wyjątkowy. W Hali Sportowo – Widowiskowej w Stawiszynie odbył się niesamowity koncert, w wykonaniu wdzięcznych, za trud, wsparcie, niezastąpioną skarbnicę wiedzy i bezgraniczną miłość wnucząt.

Również koncert dla wszystkich Szacownych Gości przygotował zespół Stawiszynianki pod kierunkiem Barbary Kaczmarek.

Swoja obecnością zaszczycili nas Krzysztof Nosal Starosta Kaliski, Justyna Urbaniak Burmistrz Stawiszyna, Ksiądz dr Jakub Piotrowski, Dorota Karpieko Radna Powiatu Kaliskiego, Tadeusz Janczyk Radny Rady Miejskiej w Stawiszynie, Joanna Woszczyk Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stawiszynie, Małgorzata Szczucka Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zbiersku, Elżbieta Kuświk Dyrektor Publicznego Przedszkola w Stawiszynie z Filią Petryki, Małgorzata Kosmala Dyrektor Publicznego Przedszkola Bajkowa Kraina w Zbiersku, Elżbieta Sip Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Stawiszyn.

Dekoracjami, przygotowaniem upominków dla Babć i Dziadków oraz prowadzeniem imprezy zajęła się Joanna Górska Dyrektor MGOK w Zbiersku, nagłośnieniem imprezy Rafał Jamrozik, wykonanie zdjęć i wsparcie Izabela Świątek.

Bardzo dziękujemy za pomoc w przygotowaniu sali panom z ZGKiM w Stawiszynie oraz pracownikom Szkoły Podstawowej w Stawiszynie.

Tekst: Joanna Górska

Zdjęcia: Izabela Świątek