Walentynkowe Spotkanie ze Sztuką

Powiększ obraz

W piątkowy wieczór 9 lutego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zbiersku, odbyło się „WALENTYNKOWE SPOTKANIE ZE SZTUKĄ”.

Bohaterką „Wieczoru” była Pani Izabela Drzewiecka.

Pani Izabela odbyła studia wyższe zawodowe na kierunku pedagogika, w zakresie wychowania artystycznego i wczesnoszkolnego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Instytut Pedagogiczno- Artystyczny w Kaliszu. Studia wyższe uzupełniające magisterskie ukończyła na kierunku pedagogika w zakresie edukacja wczesnoszkolna i sztuka w 2002 r. Pracę magisterską na temat „ Znaczenie korespondencji sztuk w rozwoju potrzeb, motywacji poznawczej człowieka” broniła u dr Anny Rospenk- Spychała.

Edukację z malarstwa odbyła w pracowni profesora Andrzeja Niekrasza. Jeszcze wtedy nie podejrzewała, że sama kiedyś będzie zajmować się malarstwem, choć zamiłowania i talent malarski przejawiała od dzieciństwa.

Najbardziej lubi malarstwo akrylowe, olejne oraz akwarele. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą. Zajmuje się także grafiką warsztatową , decoupagem. Od 2004 roku pracuje w Zespole Szkół w Stawiszynie jako nauczyciel plastyki i zajęć artystycznych. Swoją pasją, zaangażowaniem, miłością do sztuki zaraża swoich podopiecznych, kreując i wspierając pomocą artystyczna młode talenty. Jej wychowankowie są laureatami i wyróżnionymi zwycięzcami w wielu konkursach o zasięgu międzynarodowy, ogólnopolskim, rejonowym i powiatowym.

W ostatnich latach tworzy liczne abstrakcyjne prace, stosując eksplozję kolorów i światła. Technika nakładania warstw farby z gestem zacierania i modyfikacji poprzednich warstw staje się formą gry z przypadkiem. Iluzja przestrzeni, spontaniczność, intuicyjne znaki podejmowane na poziomie logiki przestrzennej, wprowadzają widza w przestrzeń przeżyć i odczuć jej świata materii.

Wystawie towarzyszył koncert w wykonaniu Karoliny Stankiewicz młodej, utalentowanej artystki, pochodzącej ze znanej kaliskiej, muzycznej rodziny. Dwukrotnej laureatki I miejsca w konkursie pianistycznym w Kaliszu „Co jest grane?, zdobywczyni I miejsca, na II Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Autorskiej „Artis” w Środzie Wielkopolskiejuczestniczki największego muzycznego projektu, jakim był koncert na 21 fortepianów wraz z Filharmonią Kaliską. Karolina zajmuje się przede wszystkim własną twórczością; komponuje, gra, śpiewa, pisze własne teksty, a także gotujeJ

Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście m.in. Justyna Urbaniak Burmistrz Stawiszyna, Grzegorz Kaczmarek Wiceburmistrz Stawiszyna, Joanna Woszczyk Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stawiszynie, Elżbieta Kuświk Dyrektor Publicznego Przedszkola w Stawiszynie z Filią Petryki, Dorota Karpieko Radna Powiatu Kaliskiego, Radni Gminy i Miasta Stawiszyn, najbliżsi Pani Izabeli.

Pomysłodawcą i organizatorem „WALENTYNKOWEGO SPOTKANIA ZE SZTUKĄ” była Joanna Górska Dyrektor MGOK w Zbiersku. Wsparcia udzielili: Rafał Jamrozik, Maciej Brzeziański – nagłośnienie, oraz Izabela Świątek- wsparcie merytoryczne.

Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji wystawy.

Wystawę można oglądać do 1 marca 2018r.

Zdjęcia: J. Górska, I. Świątek

Tekst: J. Górska