Pomagaj lokalnie – przekaż 1% podatku

Powiększ obraz

Wypełniając roczny PIT możemy sami wybrać szlachetny cel, który zasilimy kwotą równą 1 proc. należnego fiskusowi podatku. Należy wpisać w rocznym zeznaniu podatkowym w rubryce „1% na rzecz OPP” . Zapraszamy do zapoznania się z szczegółami akcji „Pomagaj lokalnie” realizowanej w Gminie i Mieście Stawiszyn.

Jak przekazać 1%?

Należy wpisać w rocznym zeznaniu podatkowym w rubryce „1% na rzecz OPP”

– numer KRS
– cel szczegółowy np. imię i nazwisko podopiecznego

Przykład wypełnienia: kliknij


Fundacja Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja”
borysImię i nazwisko podopiecznego: Borys Jarentowski

KRS: 0000321541

Mam na imię Borys, mam zespół Aspergera. Moje sukcesy są efektem hojności Dobroczyńców, dzięki którym mogę być leczony i rehabilitowany.

W Polsce większość terapii niezbędnych w leczeniu autyzmu nie jest refundowana, dlatego tak ważne jest Państwa wsparcie.

Dziękujemy za dotychczasową pomoc i prosimy o przekazanie 1% podatku.

 


Fundacja Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja”

Imię i nazwisko podopiecznego: Adam Staszak

KRS: 0000321541

Jestem Adaś i mam 9 lat. Jestem energicznym, ciekawym świata chłopcem, szybko się uczę i wszystko mnie interesuje. Ale ogranicza mnie moja choroba – autyzm. Abym mógł się rozwijać potrzebuję opieki specjalistów i wielu godzin terapii.
Od września uczęszczam do szkoły podstawowej, w klasie integracyjnej, gdzie uczę się  funkcjonowania w grupie. Ponieważ codzienne dojazdy do szkoły i kolejne terapie to duże koszty, po raz kolejny zwracam się do Was z prośbą o przekazanie mi 1% Waszego podatku.

Już czterokrotnie okazaliście mi swoje serce i życzliwość za co serdecznie wraz z Rodzicami dziękuję.


Fundacja Dzieciom POMAGAJ

hubertImię i nazwisko podopiecznego: Hubert Łucyk

KRS: 0000285433

Oto nasz synek Hubert, ma 14 lat i cierpi na autyzm dziecięcy. Diagnoza nas sparaliżowała, ale trzeba było szybko się otrząsnąć i zacząć działać. Hubercik uczęszcza do szkoły integracyjnej. Jego tydzień jest wypełniony zajęciami z psychologiem, pedagogiem i logopedą – ale tylko ciężka praca przynosi efekty. Wszystkie zajęcia ze specjalistami kosztują, a szkoła oddalona jest o 20km od miejsca zamieszkania. Mimo, że oboje z mężem pracujemy, to czasem brakuje nam na to wszystko pieniędzy, a wychowujemy jeszcze dwóch synów Szymona (17 lat) i Mikołaja (15 lat). Dlatego prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o przekazanie 1% swojego podatku.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemu.
Monika i Tomasz Łucyk.


Fundacja Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja”

kubaImię i nazwisko podopiecznego: Jakub Wojtczak

KRS: 0000321541

Kuba urodził się 27.01.2001r. jako zdrowe dziecko. Jego rozwój przebiegał prawidłowo. W wieku 5 lat my jako rodzice zauważyliśmy niepokojące objawy min. Kuba jeszcze nie mówił. Po wielu badaniach i obserwacjach stwierdzono u chłopca autyzm oraz upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym. Od tamtej pory Kuba pozostaje pod stałą opieką psychologiczną, psychiatryczną i terapeutyczną. Od 2008r. był objęty szkolnym programem specjalnym i nauczaniem indywidualnych, a od 2010r. uczestniczy w grupowych i indywidualnych zajęciach w Kaliszu. Kuba obecnie ma 18 lat i uczęszcza do Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale. Pomimo znacznego postępu, u chłopca nadal obserwuje się cechy autystyczne takie jak: trudności z wyrażaniem własnych emocji, zaburzenia w komunikowaniu, zaburzone relacje społeczne oraz trudności w nawiązywaniu bliższych znajomości. Kuba na co dzień jest bardzo samodzielnym i obowiązkowym dzieckiem ale nadal wymaga stałej pomocy specjalistycznej.
Dlatego my – rodzice Kuby – prosimy wszystkich ludzi dobrego serca, aby przekazali 1% swojego podatku dla naszego dziecka.

Z poważaniem Rodzice Kuby
Małgorzata i Andrzej Wojtczakowie


Fundacja Dzieciom ,,Zdążyć z Pomocą”


kubakaminImię i nazwisko podopiecznego: Szymon Kamiński (4639) 

KRS : 0000037914

Szymon ma 16 lat. Choruje na dziecięce porażenie mózgu, zespół Dandy-Walkera (padaczka, wodogłowie, obniżone napięcie mięśniowe kończyn, opóźnienie rozwoju psychoruchowego). Nie potrafi mówić i wykonywać czynności związanych ze samodzielnością. Żyjemy przeciętnie jak każda normalna rodzina, Szymek uczęszcza do szkoły specjalnej, ale potrzeby są jednak większe. Dlatego prosimy o przekazanie 1% swojego podatku.

Iza i Krzysiek Kamińscy


Fundacja Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja”

wiktorImię i nazwisko podopiecznego: Wiktor Śmieja

KRS : 0000321541

Mam na imię Wiktor. Mam 10 lat. W wieku niespełna 3 lat zdiagnozowano u mnie autyzm. Wraz z bliskimi od razu rozpoczęliśmy walkę z chorobą. Po kilku latach uczęszczania do przedszkola integracyjnego w Kaliszu zacząłem naukę w małej szkole z grupą zdrowych dzieci. Dodatkowo jestem objęty wielospecjalistyczną pomocą terapeutyczną w zakresie terapii psychologicznej, pedagogicznej, integracji sensorycznej, logopedycznej oraz treningiem umiejętności społecznych. Niestety żadne z tych zajęć nie jest refundowane.
Dzięki Państwa pomocy miałbym zapewnioną rehabilitację, która jest niezbędna dla mojego prawidłowego rozwoju, zlikwiduje lub zminimalizuje podstawowe zaburzenia autystyczne.

Bardzo proszę o Państwa pomoc.

Dziękuję.


Fundacja Serce Dla Serca

jasiuImię i nazwisko podopiecznego: Jaś Szymczak (przy wypełnianiu jako cel szczegółowy proszę wpisać: 15007 Szymczak Jaś)

KRS : 0000416517

Jaś ma 9 lat, od urodzenia choruje na mózgowe dziecięce porażenie czterokończynowe. Jasiu raz w tygodniu jeździ na rehabilitację do Kalisza, niestety przy jego chorobie to za mało. Dlatego co roku staramy się o dofinansowanie z różnych fundacji na rehabilitację w warunkach domowych.

Syna wychowuję sama, zasiłki które otrzymujemy nie wystarczają nam na prywatne wizyty u lekarzy czy zabiegi, które pomagają w fizycznym rozwoju Jasia.

Jaś do tej pory przeszedł dwie operacje oczu, był ostrzyknięty botoksem, miał zakładane gipsy korekcyjne. Obecnie czekamy na operację bioder i kolan.

Jaś uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Stawiszynie, rozwija się w granicach normy, jest chłopcem wesołym, koleżeńskim i bardzo rozmownym.

Dzięki Państwa pomocy będę mogła zapewnić Jasiowi szybsze i lepsze leczenie oraz niezbędną rehabilitację, dzięki której Jaś być może stanie na własnych nogach i postawi swoje pierwsze kroki.

Za pomoc serdecznie dziękuję

Mama Jasia Katarzyna Szymczak


Fundacja Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja”

Kuba_DolnyImię i nazwisko podopiecznego: Jakub Dolny

KRS : 0000321541

Nazywam się Jakub Dolny. Jestem uczniem Szkoły Podstawowej w Stawiszynie. Mam autyzm, a moi rodzice bardzo martwią się, czy będę mógł być w pełni samodzielny w przyszłości, gdy ich zabraknie. Dlatego proszę, przeczytajcie ich prośbę i pomóżcie im, a ja już zrobię resztę. Opowiedzcie moją historię swoim znajomym. Serdecznie dziękuję w ich i swoim imieniu.

„Większość z Was zna sytuację naszej rodziny. Zostaliśmy zmuszeni do zmiany sposobu życia przez chorobę naszego synka, Kubusia – autyzm. Jest to przypadłość już w tej chwili uleczalna, ale nakłady finansowe wykraczają poza naszą kieszeń. Stąd pomysł zapisania do fundacji. Pragniemy poinformować, że z zeszłorocznych wpłat udało nam się zebrać fundusze na wyjazd rehabilitacyjny, co pozwoliło Kubusiowi rozwinąć się. Jednak potrzeba nam o wiele więcej finansów, by nasz syn był samodzielny. Do tego dochodzi droga żywność, gdyż Jakub jest na diecie bezglutenowej, bezmlecznej, bezcukrowej itp. Jeździmy do terapeuty, logopedów oraz stosujemy leczenie farmakologiczne (leczymy Kubę u lekarza z USA, wizyta z badaniami to ok. 8 tys. co pół roku).

Dziękujemy wszystkim, którzy przeczytają naszą prośbę i wesprą nas choćby jednym dobrym spojrzeniem.


Fundacja Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja”

Imię i nazwisko podopiecznego: Emilia Kubiak

KRS : 0000321541

Mam na imię Emilia i choruję na zespół Aspergera, mam także zaburzoną koordynację wzrokowo-ruchową. Abym mogła się rozwijać potrzebuję opieki różnych specjalistów i wielu godzin terapii oraz rehabilitacji sensorycznej. Bardzo chciałaby żyć, tak jak zdrowe dzieci, ale będzie to możliwe tylko dzięki Państwa hojności, gdyż w Polsce większość terapii niezbędnych w leczeniu jest nie refundowana.

Bardzo proszę o Państwa wsparcie  i przekazanie 1% podatku.

Z góry dziękuję.


Fundacja Złotowianka

Imię i nazwisko podopiecznego: Michalina Sobocka

KRS : 0000308316

Michasia ma 6 lat i uczęszcza do Publicznego Przedszkola Samorządowego „Bajkowa Kraina” w Zbiersku. Pomimo napotkanych trudności z jakimi przyszło jej się zmagać w związku z dziecięcym porażeniem mózgowym Michasia jest pełna energii i radości, a jej uśmiech rozpromienia najbardziej pochmurne dni. Swoim zaangażowaniem i wytrwałością pokonuje codzienne trudności. Każdy mały krok to dla nas i dla naszej wychowanki mnóstwo satysfakcji!
Podarujmy Michasi jeszcze więcej radości i uśmiechu przekazując swój 1% podatku! Pomóżmy spełnić marzenie o nowym sprzęcie rehabilitacyjnym! Razem możemy więcej! Pomaganie jest super!


Ochotnicza Straż Pożarna

 

logoW zeznaniu rocznym wpisz nazwę: Związek Ochotniczch Straż Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, nr KRS: 0000116212 oraz nazwę wybranej jednostki (OSP Długa wieś III, Piątek Mały, Piątek Wielki, Pólko-Ostrówek, Stawiszyn, Zbiersk lub Zbiersk-Kolonia.)

 

 

 


Jeśli chcą Państwo umieścić informację o przekazaniu 1% podatku na szlachetny cel, prosimy o kontakt z urzędem tel. 62 752 80 79 lub mailowo: informatyk@stawiszyn.pl.