Spotkanie Mikołajkowe

Powiększ obraz

W dniu 23 listopada 2019 roku do Świetlicy Wiejskiej w Piątku Małym przybyły dzieci wraz z opiekunami. Celem spotkania było wspólne wykonywanie ozdób choinkowych.

Dzieci wykonywały lampiony ze słoika, głowy renifera i ramki z gałązek, ozdoby z patyczków do lodów. Zabawa była wspaniała, było gwarno i wesoło. W celu uzupełnienia zużytej energii, podczas zabawy, dzieci miały do dyspozycji słodycze, ciastka, napoje. Rodzice również mogli poczęstować się kawą, ciastem, słodyczami. Niespodziewanie odwiedził dzieci Zastępca Burmistrza Stawiszyna Pan Grzegorz Kaczmarek, który wręczył dzieciom słodycze. Następnie wspólnie z dziećmi wykonywał ozdoby choinkowe, zachęcał dzieci do napisania listu do Świętego Mikołaja. Sołtys Piątku Małego Pan Wojciech Gulski również przekazał dzieciom słodycze. Było sympatycznie, kreatywność dzieci niesamowita. Na zakończenie dzieci otrzymały kalendarze adwentowe, malowanki i wycinanki. Wykonane ozdoby zostaną zawieszone na honorowym miejscu na choince – takie obietnice składały dzieci.

I będzie to na pewno niepowtarzalna choinka, bo to co zrobione własnoręcznie z pomocą rodzica, zawsze jest lepsze, inne, nasze. Jest to przede wszystkim mile spędzony razem czas i to jest właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.