Minister Maląg wśród Seniorów w Zbiersku

Powiększ obraz

Jeszcze w tym kwartale trzynasta emerytura trafi do rąk seniorów, a czternaste świadczenie będzie wypłacane od przyszłego roku – zapewniła przebywająca w Zbiersku minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Minister Maląg przyjechała do Zbierska na zaproszenie p.o. burmistrza Żanety Lasieckiej – Stodolnej, na spotkanie z seniorami, pracownikami opieki społecznej i i przedstawicielkami kół gospodyń wiejskich. Podczas rozmowy z seniorami, minister Maląg wyjaśniła cele polityki senioralnej rządu i odpowiadała na pytania gości.

 W ubiegłym tygodniu Sejm przyjął ustawę o 13. emeryturze i waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych na ten rok. Teraz ustawa trafi do senatu. ZUS już przygotowuje się do wypłacania na czas świadczenia dotyczącego 13 emerytury. Wyniesie ona 1200 złotych brutto – powiedziała minister Marlena Maląg.

Minister zapoznała seniorów z programami, które realizuje rząd, czyli Senior Plus czy ASOS (Aktywność Społeczna Osób Starszych). Mają one spowodować, że jesień życia będzie lepsza.

Aby takie kluby seniorów, jak ten w Zbiersku, mogły funkcjonować także w innych miejscowościach gminy Stawiszyn, będzie trzeba sięgnąć po pieniądze rządowe z tych programów, i to już w najbliższym czasie – powiedziała p.o. burmistrza Żaneta Lasiecka-Stodolna.