50 lat minęło…

Powiększ obraz

W dniu 01 grudnia 2023 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zbiersku odbyła się uroczystość wręczenia medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego należy do uroczystości, w których uczestniczymy z wielkim wzruszeniem. Rocznica ślubu to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to co zostało osiągnięte w ciągu wspólnego życia. Te 50 lat to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za ofiarną miłość, przykład życia, cierpienia, łzy radości, noce nieprzespane, za każdy siwy włos na ich skroni,.W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Jubilaci zostali odznaczenia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dekoracji dokonał Burmistrz Stawiszyna Grzegorz Kaczmarek w obecności rodzin jubilatów oraz zaproszonych gości: Barbara Włodarczyk – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Stawiszynie, Danuta Marciniak – Radna Rady Miejskiej w Stawiszynie, Dorota Karpieko – Członek Zarządu Powiatu Kaliskiego, Ilona Gałązka – Kierownik USC, Irena Iwankiewicz – Kierownik USC w roku 1973, Aleksandra Adamczak – Dyrektor MGOK w Zbiersku, Mateusz Adamek – Kierownik Oddziału Kaliskiego Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Rozwoju Wsi w Sielinku, Zespół Stawiszynianki, Zespół wokalny działający przy Domu Kultury w Zbiersku.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, jest odznaczeniem na które pracuje się najdłużej, bo ponad 18 250 dni i nocy. 50 lat temu młodzi i pełni zapału małżonkowie przyrzekali sobie: „miłość, wierność oraz uczciwość małżeńską”, które po dziś dzień trwają i są nadal aktualne.

Uroczystość uświetnił występ grupy Stawiszynianki z Gminy i Miasta Stawiszyn, a także zespół wokalny działający przy Domu Kultury w Zbiersku.

Zacnym Jubilatom z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, pomyślności i szczęścia na dalsze lata wspólnego życia.

Medale otrzymali:

 1. Zofia i Henryk Bangrowscy
 2. Teresa i Antoni Biniek
 3. Barbara i Marek Buksz
 4. Maria i Jan Cierlaczyk
 5. Stefania i Zygmunt Kłodniccy
 6. Maria i Zbigniew Kobus
 7. Elżbieta i Lesław Kołodziejczak
 8. Krystyna i Bogdan Kuligowscy
 9. Jadwiga i Sylwester Molka
 10. Mirosława i Piotr Pawłowscy
 11. Bożena i Zenon Włodarczyk