III Warsztaty Twórczej Działalności

Powiększ obraz

Dzień Kota… czyli III Warsztaty Twórczej Działalności odbyły się w sobotę 25 lutego w MGOK w Zbiersku. Gościem specjalnym był Ksiądz Proboszcz ze Zbierska – Janusz Nowicki, który chętnie przyjął zaproszenie na nasze warsztaty, by podzielić się z nami swoim doświadczeniem z pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Jaki był ten Dzień Kota? Bardzo intensywny, dynamiczny i bogaty w doświadczenia nie tylko artystyczne i kulinarne, ale i interpersonalne. Oprócz zajęć związanych z malowaniem i ozdabianiem kotów, wielu naszych podopiecznych wyraźnie nawiązało ze sobą kontakt, coraz częściej i chętniej podejmując rozmowy. Widać jak z każdym spotkaniem coraz lepiej czują się w swoim towarzystwie i jaką radość sprawia im wspólne spędzanie czasu. Podobne wrażenia można było odnieść podczas spotkania z rodzicami, którzy z coraz większym zaufaniem rozmawiają z uczestnikami spotkań oraz organizatorami, chętnie wymieniają się swoimi pomysłami i refleksjami, planując razem kolejne rzeczy dla dzieci.

Jak zawsze oprócz zajęć dla młodszych uczestników, także i rodzice wzięli czynny udział w warsztatach. Kolejne już spotkanie z panią psycholog Hanną Kazańską -Książczak było wyjątkową okazją by nie tylko słuchać, ale i pytać, rozmawiać, czerpać z niego jak najwięcej.

Po raz kolejny dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by warsztaty te mogły się w ogóle odbyć – zarówno ofiarodawcom, jak i kadrze, która z miesiąca na miesiąc rozrasta się. To wyjątkowe osoby, które są z nami nie tylko podczas samych warsztatów zapewniając opiekę i pomoc w pracy z dziećmi, ale także pomagają przygotować zajęcia.

Kolejne spotkanie – 22kwietnia, tym razem Dzień Czekolady!

Dziękujemy Panu Bartkowi Domagalskiemu za piękne zdjęcia.

tekst: Żaneta Bąkiewicz