Burmistrz Stawiszyna ogłasza konkurs, zapraszając do składania ofert
- Przedmiotem konkursu jest realizacja w latach 2020-2023 programu zdrowotnego realizowanego w ramach projektu „Program profilaktyki nowotworów skóry w Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej” Nr RPWP.06.06.03-30-0004/18-00 współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
- Zakres przedmiotu konkursu
- Rekrutacja i edukacja uczestników programu
Rekrutacja będzie prowadzona jednocześnie z edukacją przez pielęgniarkę /edukatora zdrowotnego. Edukacja w fazie rekrutacji będzie polegała na:
– informowaniu o programie, jego celach i kryteriach
– informowaniu o czynnikach ryzyka rozwoju nowotworów skóry
– informowaniu o postępowaniu w przypadku pojawienia się niepokojących zmian skórnych.
Rekrutacja będzie odbywać się za pomocą elektronicznego systemu rekrutacji. Pacjent wypełni z pomocą osoby rekrutującej kartę ryzyka w formie papierowej (rekruter wpisze ją w system elektroniczny) lub bezpośrednio w formie elektronicznej.
- Wykonanie konsultacji specjalistycznej dla 4 500 osób:
- indywidualna edukacja nt. profilaktyki nowotworów skóry prowadzona przez pielęgniarkę lub edukatora zdrowotnego w zakresie zachowania profilaktycznego, samokontroli zmian skórnych, postępowania w przypadku niepokojących zmian skórnych,
- konsultacje lekarza dermatologa
– przeprowadzenie wywiadu,
– wykonanie badań wideodermatoskopem,
– przeprowadzenie ankiety satysfakcji z udziału w programie,
– przekazanie wyników badania uczestnikowi,
– wydanie informacji z zaleceniem dalszego leczenia w ramach NFZ w przypadku podejrzenia złośliwych zmian skórnych.
- Ewaluacja programu i kontrola jakości wykonywanych świadczeń – pozyskanie wykwalifikowanego ewaluatora programów zdrowotnych.
- a) Monitoring prowadzony na bieżąco przez ewaluatora programów zdrowotnych, na podstawie którego, będą tworzone raporty okresowe na zakończenie każdego roku prowadzenia programu. Działania będą obejmować:
– ocenę zgłaszalności do programu,
– ocenę jakości świadczeń w programie, w tym przeprowadzenie telefonicznego badania ankietowego podsumowującego program wśród 400 uczestników programu (próba reprezentatywna) oraz opracowanie wyników ankiety.
- b) Ewaluacja – prowadzona przez ewaluatora programów zdrowotnych będzie obejmować:
– ocenę efektywności programu,
– ocenę trwałości efektów programu.
- c) Opracowanie końcowego raportu podsumowującej program, który będzie zawierał co najmniej dane dotyczące liczby osób biorących udział w programie z podziałem na poszczególne lata realizacji, kobiety i mężczyzn oraz liczbę i rodzaj wykrytych nieprawidłowości w badaniach skóry, informacje na temat efektywności programu, zalecenia z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki nowotworów skóry.
- W ramach realizacji przedmiotu konkursu Wykonawca zobowiązany będzie do:
- prowadzenia odrębnej rejestracji pacjentów objętych programem oraz rejestru uczestników programu,
- prowadzenia dokumentacji medycznej związanej z programem,
- kwalifikowania uczestników do części diagnostyczno-edukacyjnej programu (weryfikacja na podstawie karty ryzyka – kryterium wieku, zamieszkania, grupa ryzyka; wyrażenia zgody na badanie oraz przetwarzania danych osobowych),
- informowania pacjentów z podejrzeniem złośliwych zmian skórnych o konieczności dalszej diagnostyki i leczenia w ramach ubezpieczenia zdrowotnego,
- nawiązania współpracy z jednostkami zapewniającymi dalszą opiekę diagnostyczno-terapeutyczną dla pacjentów w ramach NFZ oraz przedstawienia wykazu potencjalnych jednostek.
- Łączna wysokość środków przeznaczonych na realizację przedmiotu konkursu wynosi nie więcej niż 782 500,00 zł (słownie: siedemset osiemdziesiąt dwa tysiące pięćset złotych 00/100).
- Przewiduje się zawarcie umowy na okres od dnia jej podpisania do dnia 29.01.2023 r. z możliwością wydłużenia, jeśli wymagać tego będzie prawidłowa realizacji projektu.
- Oferty mogą być składane przez podmioty lecznicze, w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (Dz. z 2020 r., poz. 295 ze zm.).
- Oferenci muszą spełniać następujące wymogi:
- dysponować gabinetem lekarskim spełniającym wymogi określone w przepisach prawa
- dysponować specjalistycznym personelem medycznym, tj. zatrudniać lekarza dermatologa lub chirurga onkologa oraz pielęgniarkę lub edukatora zdrowotnego.
- Oferenci zobowiązani są złożyć następujące dokumenty:
- ofertę na przygotowanym przez organizatora konkursu formularzu ofertowym
- aktualny odpis z właściwego rejestru
- kopię aktualnej polisy ubezpieczeniowej
- oświadczenia
- oświadczenie oferenta o zapoznaniu się z treścią ogłoszenia, warunkami konkursu i regulaminem organizowania konkursu,
- oświadczenie oferenta, że sprzęt medyczny, używany do realizacji badań, spełnia wymogi określone w ustawie z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych (Dz.U. z 2020 r., poz. 186 ze zm.),
- oświadczenie oferenta o dysponowaniu gabinetem lekarskim spełniającym wymogi określone w przepisach prawa potwierdzone tytułem prawnym do lokalu,
- oświadczenie oferenta, że osoby realizujące poszczególne działania w ramach realizacji programu posiadają odpowiednie kwalifikacje i aktualne uprawnienia do ich wykonywania,
- oświadczenie potwierdzające, że w stosunku do podmiotu składającego ofertę nie stwierdzono niezgodne z przeznaczeniem wykorzystania środków publicznych,
- oświadczenie osoby uprawnionej do reprezentowania oferenta o niekaralności zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi oraz niekaralności na umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
- oświadczenie, że oferent jest jedynym posiadaczem rachunku, na które zostaną przekazane środki i zobowiązuje się go utrzymywać do chwili zaakceptowania rozliczenia tych środków pod względem finansowym i rzeczowym,
- oświadczenie oferenta, że kwota środków przeznaczona zostanie na realizację zadania zgodnie z ofertą.
- Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do zażądania przedłożenia dokumentów potwierdzających spełnienie okoliczności wskazanych w druku oferty, stanowiących realizację kryteriów wyboru.
- W przypadku złożenia oferty z brakami formalnymi Organizator konkursu wezwie oferenta do uzupełnienia tych braków w nieprzekraczalnym terminie 3 dni roboczych. Po bezskutecznym upływie wskazanego terminu, oferta podlega odrzuceniu. Oferty nie spełniające kryteriów formalnych podlegają odrzuceniu.
- Oferty należy składać w zaklejonych kopertach w sekretariacie Urzędu Gminy i Miasta w Stawiszynie przy ul. Szosa Pleszewska 3, I piętro pok. nr 10 w terminie do dnia 24 sierpnia 2020 r. do godz. 10.00.
Koperta z ofertą powinna być oznakowana następująco:
„Nazwa i adres podmiotu składającego ofertę”,
opis: „Oferta na realizację programu zdrowotnego realizowanego w ramach projektu „Program profilaktyki nowotworów skóry w Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”.
Wszystkie koszty związane ze sporządzeniem i złożeniem oferty ponosi Oferent.
Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane i zostaną zwrócone do Oferenta bez otwierania koperty, o ile była ona zamknięta i zaklejona.
Otwarcie ofert jest jawne i nastąpi w dniu 24 sierpnia 2020 r. o godz. 10.15 w Urzędzie Gminy i Miasta w Stawiszynie.
- Wyboru oferty dokona Burmistrz Stawiszyna na podstawie formalnej i merytorycznej oceny ofert dokonanej przez Komisje Konkursową.
- Wyniki konkursu zostaną podane oferentom na piśmie oraz przekazane do publicznej wiadomości w formie informacji zamieszczonej na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy i Miasta w Stawiszynie, na stronie internetowej Urzędu oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.
- Komisja Konkursowa dokona oceny złożonych ofert według następujących kryteriów:
W pierwszej części konkursu oferty zostaną ocenione pod względem formalnym
Kryteria formalne:
- oferta została złożona przez uprawniony podmiot
- oferta została podpisana przez osobę upoważnioną do składania oświadczeń woli w imieniu oferenta
- oferta została złożona na formularzu ofertowym stanowiącym załącznik do ogłoszenia konkursu
- oferent złożył wszystkie wymagane załączniki do oferty
- oferent spełnia wymagania lokalowe i kadrowe niezbędne do realizacji programu.
Następnie każda oferta oceniona pozytywnie na etapie oceny formalnej zostanie oceniona pod względem merytorycznym.
Kryteria merytoryczne:
- kalkulacja kosztów (0-5 pkt.)
- dostępność do usług (świadczenie konsultacji specjalistycznych w godzinach popołudniowych i w dni wolne od pracy, dostępność dla osób niepełnosprawnych) (0-5 pkt.)
- doświadczenie w realizacji programów zdrowotnych, w tym zakresie nowotworów (0-5 pkt.)
- doświadczenie w realizacji bądź w uczestnictwie w projektach finansowanych z funduszy Unii Europejskiej (0-5 pkt.)
- współpraca z podmiotami lub organizacjami podejmującymi działania w zakresie profilaktyki zdrowia, w szczególności profilaktyki chorób nowotworowych (0-5 pkt.).
Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosi 25.
Ocena poszczególnych członków Komisji przedstawiana jest w postaci liczb całkowitych. Ostateczna liczba punktów to średnia sumy punktów przyznanych przez poszczególnych członków Komisji. Oferty, które w wyniku oceny merytorycznej uzyskały średnią liczbę poniżej 10 nie kwalifikują się do finansowania w konkursie.
- Termin związania ofertą wynosi 30 dni od upływu terminu składania ofert.
- Oferent biorący udział w postępowaniu może wnieść do Burmistrza Stawiszyna odwołanie dotyczące rozstrzygnięcia postępowania, w terminie 7 dni licząc od dnia ogłoszenia informacji o rozstrzygnięciu konkursu. Odwołanie od rozstrzygnięcia konkursu składa się w formie pisemnej. Burmistrz Stawiszyna rozpatruje odwołania w ciągu 14 dni. Sposób rozstrzygnięcia odwołania podawany jest do publicznej wiadomości.
- Burmistrz Stawiszyna zastrzega sobie prawo do odwołania konkursu bez podania przyczyny, a także do przesunięcia terminu składania ofert.
Załączniki: