Aktualności

Planowane wyłączenie prądu

Więcej o: Planowane wyłączenie prądu

Informujemy o wyłączeniu energii elektrycznej, planowanej na terenie naszej gminy, w celu wykonania niezbędnych prac modernizacyjnych w naszej sieci

  • Ostrówek od 2 do 16  dnia 02.02.2018 w godz. 09:00-15:00.

Odblaski dla uczniów od Wojskowego Koła Łowieckiego nr 47 „Oręż” z Pleszewa

Więcej o: Odblaski dla uczniów od Wojskowego Koła Łowieckiego nr 47 „Oręż” z Pleszewa

Wojskowe Koło Łowieckie nr 47 „Oręż” z Pleszewa, działające na terenie Gminy i Miasta Stawiszyn ,wsparło naszą gminę w zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa na drogach. Koło postanowiło ufundować wszystkim uczniom naszych szkół i przedszkoli odblaski, dzięki którym dzieci poruszające się po drogach będą widoczne dla kierowców, a przez to bezpieczniejsze.

Więcej „Odblaski dla uczniów od Wojskowego Koła Łowieckiego nr 47 „Oręż” z Pleszewa”

Komunikat ostrzegawczy

Więcej o: Komunikat ostrzegawczy

Ostrzeżenie meteorologiczne – silny wiatr

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 2wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 17.01.2018 r.

Więcej „Komunikat ostrzegawczy”

Konsultacje społeczne na temat konieczności użycia środka ochrony roślin Dursban 480 EC

Więcej o: Konsultacje społeczne na temat konieczności użycia środka ochrony roślin Dursban 480 EC

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konsultacji społecznej na temat konieczności użycia środka ochrony roślin o nazwie Dursban 480 EC, który służy do ochrony drzewostanów sosnowych przed barczatką sosnówką, brudnicą mniszką i borecznikiem sosnowcem.

Więcej „Konsultacje społeczne na temat konieczności użycia środka ochrony roślin Dursban 480 EC”

Kurenda „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”

Więcej o: Kurenda „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”

Celem spotkań organizowanych na terenie województwa wielkopolskiego w ramach wspólnej inicjatywy instytucji rolniczych takich jak:
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa jest przybliżenie wiedzy na tematy najbardziej aktualne w dzisiejszym rolnictwie.

Więcej „Kurenda „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi””

Kurenda

Więcej o: Kurenda

Burmistrz Stawiszyna informuje:

Każdy rolnik, który chce uzyskać zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej powinien :

Więcej „Kurenda”

Pomagaj lokalnie

Więcej o: Pomagaj lokalnie

Wypełniając roczny PIT możemy sami wybrać szlachetny cel, który zasilimy kwotą równą 1 proc. należnego fiskusowi podatku. Należy wpisać w rocznym zeznaniu podatkowym w rubryce „1% na rzecz OPP” . Zapraszamy do zapoznania się z szczegółami akcji „Pomagaj lokalnie” realizowanej w Gminie i Mieście Stawiszyn.

Więcej „Pomagaj lokalnie”

Informacja o naborze wniosków

Więcej o: Informacja o naborze wniosków

Informujemy, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ogłosił nabór wniosków na przedsięwzięcia inwestycyjne w zakresie gospodarki wodnej, gospodarki wodno-ściekowej, gospodarki odpadami i ochrony powierzchni ziemi, ochrony powietrza wraz z odnawialnymi źródłami energii oraz ochrony przed hałasem dla ubiegających się o dofinansowanie ze środków WFOŚIGW w Poznaniu w roku 2018 r.

Więcej „Informacja o naborze wniosków”

Do góry