Aktualności

Roboty budowlane w zakresie branży drogowej

Więcej o: Roboty budowlane w zakresie branży drogowej

Od środy 29.07.2020 nastąpi zmiana organizacji ruchu w związku z prowadzonymi pracami w ramach zadania pn. „Rewitalizacja Stawiszyna – Ludzie – Przestrzeń – Zmiany”. Wprowadzone zmiany w organizacji ruchu polegać będą na zamknięciu Placu Wolności od ul. Kaliskiej do ul. Konińskiej. Niniejsze czasowe zmiany związane są z rozpoczęciem prac branży drogowej na wskazanym do zamknięcia odcinku drogi.

Szczegóły na załączonym rysunku.

STOP COVID – 19 Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce

Więcej o: STOP COVID – 19 Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce

Gmina i Miasto Stawiszyn otrzymała dotację na walkę z koronawirusem. W ramach projektu pn. „STOP COVID – 19 Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa w ramach WRPO na lata 2014-2020 pozyskano grant, który przeznaczony będzie na zakup m.in. środków ochrony osobistej, płynów dezynfekujących oraz sprzętu niezbędnego do zapobiegania i zwalczania Covid-19 – tj.; maty dezynfekujące, automaty do bezdotykowej dezynfekcji rąk, ozonator powietrza.

Więcej „STOP COVID – 19 Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce”

Nowe numery telefonów do obsługi samospisu przez Internet

Więcej o: Nowe numery telefonów do obsługi samospisu przez Internet

Rolniku!

Wojewódzkie Biuro Spisowe w Poznaniu przypomina, że zgodnie art. 8a ust. 2. ustawy o powszechnym spisie rolnym użytkownik gospodarstwa rolnego, który nie może dopełnić obowiązku przeprowadzenia samospisu internetowego, w szczególności ze względu na stan zdrowia lub uzasadniony interes tego użytkownika, zgłasza ten fakt służbom statystyki publicznej, telefonując na podany do wiadomości publicznej numer infolinii spisowej, nie później niż do dnia 31 października 2020 r.

Więcej „Nowe numery telefonów do obsługi samospisu przez Internet”

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 25 na odcinku Zbiersk Tartak – Zbiersk Cukrownia

Więcej o: Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 25 na odcinku Zbiersk Tartak – Zbiersk Cukrownia

W dniu 22.10.2020r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Poznaniu podpisała protokół przekazania placu budowy pod inwestycję drogową tj. Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 25 na odcinku Zbiersk Tartak – Zbiersk Cukrownia z firmą STRABAG sp. z o.o.

Więcej „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 25 na odcinku Zbiersk Tartak – Zbiersk Cukrownia”

Ruszają e-wizyty w ZUS

Więcej o: Ruszają e-wizyty w ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w trosce o bezpieczeństwo klientów, uruchamia e-wizyty. Wizyta online to wideo-rozmowa z ekspertem danej placówki ZUS. Z wirtualnej wizyty w ZUS już teraz skorzystają mieszkańcy Poznania, Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Od 4 listopad br. usługa będzie dostępna we wszystkich oddziałach ZUS.

Więcej „Ruszają e-wizyty w ZUS”

Z okazji Światowego Dnia Seniora
składamy serdeczne życzenia
zdrowia, pogody ducha i wielu lat życia,
wypełnionego radością i satysfakcją z przeżytych lat,
szacunkiem i życzliwością spotkanych na co dzień ludzi,
aby samotność omijała Was szerokim łukiem,
a zdobyte doświadczenie i życiowa mądrość służyły innym.

Do góry