Aktualności

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Więcej o: Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo, Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, Nauczyciele, Wychowawcy i Katecheci, Pedagodzy i Pracownicy Oświaty

Dzisiejsze Święto to czas przyjmowania przez Was życzeń i jakże uzasadnionych podziękowań. Pragniemy wyrazić dzisiaj swoje uznanie dla Waszej pracy oraz słowa wdzięczności za trud dydaktyczny i wychowawczy. W tym szczególnym dniu życzymy Wam zdrowia, wszelkiej pomyślności i wytrwałości w pracy, jakże ważnej dla całego społeczeństwa i jego przyszłości. Niech Dzień Edukacji Narodowej oraz wszystkie inne dni w roku szkolnym będą radosne, spokojne, pełne zadowolenia, ale i odpowiedzialności za edukację i wychowanie dzieci i młodzieży.
Mamy nadzieję, że Wasza praca z młodym pokoleniem jest źródłem satysfakcji i spełnienia.

Komunikat ostrzegawczy

Więcej o: Komunikat ostrzegawczy

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 59 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 12.10.2017 r. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, z porywami do 70 km/h na południu, do 90 km/h na północy województwa, z południowego zachodu i zachodu.

Więcej „Komunikat ostrzegawczy”

„Piknik z przetworami”

zestaw-znakow-stw-odnowa-wlkp

W dniu 1 października 2017 r. na terenie rekreacyjnym w Starym Kiączynie odbył się „Piknik z przetworami”. Impreza była uwieńczeniem projektu „W Petrykach przetwory robimy i się tym chlubimy”  dofinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”. Piknik był wspaniałą okazją do integracji mieszkańców sołectwa oraz do zaprezentowania wszystkim, co w ramach projektu zostało stworzone

Więcej „„Piknik z przetworami””

„Piknik z kapustą w roli głównej” w Długiej Wsi Trzeciej

zestaw-znakow-stw-odnowa-wlkp

Dnia 24 października 2017 roku w miejscowości Długa Wieś Trzecia  odbył się „Piknik z kapustą w roli głównej”. Impreza ta, była uwieńczeniem projektu dofinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”. Był to już czwarty tego typu projekt realizowany na terenie naszej gminy, którego celem było zintegrowanie społeczności wiejskiej, pobudzenie aktywności mieszkańców sołectwa poprzez wspólne spędzanie czasu.

Więcej „„Piknik z kapustą w roli głównej” w Długiej Wsi Trzeciej”

II Kaliskie Forum Biznesu

Więcej o: II Kaliskie Forum Biznesu

„Problemy i wyzwania rynku pracy”. Pod takim hasłem 19 października 2017 w siedzibie Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości odbędzie się II Kalskie Forum Biznesu. Celem spotkania będzie przybliżenie jego uczestnikom wiedzy z zakresu procesu rekrutacji w dobie powszechnej cyfryzacji, motywowania i integrowania pracownika z firmą, zatrudniania obcokrajowców, a także kształcenia i podnoszenia kwalifikacji pracowników. Więcej informacji na stronie: https://forumbiznesu.kip.kalisz.pl/

Bezpłatne RTG płuc

Więcej o: Bezpłatne RTG płuc

Badanie odbędzie się w dniu 27 października 2017 r., w godz. 11.00–16.00 przy Remizie OSP w Stawiszynie. Rejestracja na badania w Urzędzie Gminy i Miasta w Stawiszynie, tel. 62 75-28-079. Podstawą wykonania badania jest dowód osobisty.

Komunikat ostrzegawczy: silny wiatr

Więcej o: Komunikat ostrzegawczy: silny wiatr

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 2017-10-05. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, z porywami do 115 km/h, południowo-zachodniego skręcającego na północno-zachodni. Na południu województwa istnieje ryzyko 30%, wystąpienia porywów wiatru do 130 km/h.

Więcej „Komunikat ostrzegawczy: silny wiatr”

Do góry