Aktualności

Uroczyste wręczenie stypendiów Burmistrza Stawiszyna

Więcej o: Uroczyste wręczenie stypendiów Burmistrza Stawiszyna

W dniu 21 września na dziedzińcu Ratusza w Stawiszynie odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Burmistrza Stawiszyna. Pan Burmistrz Grzegorz Kaczmarek wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Stawiszynie Panią Barbarą Włodarczyk oraz Radnymi Rady Miejskiej w Stawiszynie pogratulowali uczniom osiągniętych wyników. Życzyli nagrodzonym kolejnych sukcesów i podejmowania coraz to trudniejszych wyzwań.

Więcej „Uroczyste wręczenie stypendiów Burmistrza Stawiszyna”

Uwaga na oszustów podszywających się pod pracowników gminy

Więcej o: Uwaga na oszustów podszywających się pod pracowników gminy

Do Urzędu Gminy i Miasta Stawiszyn dotarły informacje od mieszkańców, o osobach podszywających się pod pracowników gminy lub pracowników firmy współpracującej z gminą w zakresie realizacji projektów unijnych polegających na wymianie źródła ciepła lub montażu instalacji fotowoltaicznej. Osoby te usiłują namówić mieszkańców na indywidualne konsultacje i spotkania z ekspertami. Informujemy, że Urząd Gminy i Miasta Stawiszyn jak również Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu nie mają z tymi działaniami nic wspólnego, a oszuści mogą próbować wyłudzić dane lub środki finansowe. Każde takie natarczywe działania należy bezzwłocznie zgłaszać odpowiednim służbom – zwłaszcza Policji.

Informacja o uruchomieniu syren

Więcej o: Informacja o uruchomieniu syren

Urząd Gminy i Miasta w Stawiszynie informuje, że w dniu 15 września 2023 r. o godz. 18:00 w jednostkach OSP Stawiszyn, OSP Zbiersk i OSP Pólko-Ostrówek zostaną uruchomione sygnały dźwiękowe. Strażacy oddadzą hołd śp. druhnie Karolinie i druhowi Łukaszowi z OSP Żukowo, którzy zginęli w nieszczęśliwym wypadku, jadąc z zastępem OSP do zdarzenia.

Cześć ich pamięci!

Do góry