Aktualności

Działania informacyjne dotyczące koronawirusa

W związku z otrzymanym e-mailem z Narodowego Funduszu Zdrowia Wielkopolski Oddział Wojewódzki w Poznaniu w sprawie podjęcia działań informacyjnych dotyczących koronawirusa, w załączeniu przekazuję plakaty informacyjne.

Przekazana informacja pozwoli zapoznać się z objawami wirusa, działaniami jakie należy podjąć w przypadku podejrzenia zakażenia, a także z kim należy się skontaktować w sytuacji zaobserwowania u siebie objawów.

Burmistrz Stawiszyna

/-/ Grzegorz Kaczmarek

Światowy Dzień Zdrowia

Więcej o: Światowy Dzień Zdrowia

Obchodzony w dniu 7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia jest okazją żeby przekazać najserdeczniejsze podziękowania wszystkim Pracownikom służby zdrowia.

W obecnie trudnych dla wszystkich czasach, to Oni codziennie narażają swoje życie i zdrowie, ratując życie ludzkie. Pracują w bardzo trudnych warunkach, borykają się z brakiem sprzętu, środków ochrony.

Koronawirus diametralnie zmienił nasze codzienne życie.

Wszyscy widzimy, z jak wielką determinacją i odwagą pracownicy ochrony zdrowia walczą z pandemią. Życzę Wszystkim przede wszystkim zdrowia, wytrwałości oraz wiary na pozytywne zakończenie obecnej sytuacji.

Łączę wyrazy głębokiego szacunku

/-/ Grzegorz Kaczmarek

Burmistrz Stawiszyna

Laptopy dla uczniów

Więcej o: Laptopy dla uczniów

W najbliższym czasie zostanie zakupione przez Urząd 30 laptopów dla uczniów z terenu naszej gminy do zdalnej nauki w czasie epidemii, które nie posiadają swojego komputera, a ich rodziny znajdują się w trudnej sytuacji finansowej lub rodzinnej.

Więcej „Laptopy dla uczniów”

XX Sesja Rady Miejskiej w Stawiszynie

Więcej o: XX Sesja Rady Miejskiej w Stawiszynie

Obrady XX Sesji Rady Miejskiej w Stawiszynie odbędą się w dniu 9 kwietnia 2020 roku (tj. czwartek) o godz. 10.00.

W związku z zagrożeniem epidemicznym i dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, sesja odbędzie się on-line bez udziału gości i publiczności.

Zainteresowani będą mogli obejrzeć sesję transmitowaną on-line na stronie Biuletynu Informacji Publicznej lub stronie internetowej gminy i miasta Stawiszyn www.stawiszyn.pl

Więcej „XX Sesja Rady Miejskiej w Stawiszynie”

Targ 20 kwietnia – ODWOŁANY

Więcej o: Targ 20 kwietnia – ODWOŁANY

Ze względu na pandemie koronowirusa i zakaz przebywania osób w większych grupach targ 20 kwietnia 2020 r. zostaje odwołany.

Uwaga Przedsiębiorcy!!!

Więcej o: Uwaga Przedsiębiorcy!!!

27 marca 2020 r. Minister Finansów wydał rozporządzenie w sprawie przedłużenia terminu do złożenia zeznania o wysokości dochodu osiągniętego (straty poniesionej) i wpłaty należnego podatku przez
podatników podatku dochodowego od osób prawnych (Dz.U. poz.542). Rozporządzenie zostało wydane na podstawie art.50 ustawy Ordynacja podatkowa.

Więcej „Uwaga Przedsiębiorcy!!!”

„Maseczka dla każdego”

Więcej o: „Maseczka dla każdego”

Ruszyła akcja „ Maseczka dla Każdego”, z inicjatywy Burmistrza Stawiszyna, radnych oraz sołtysów rozpoczęły się prace związane z szyciem maseczek, które mają w najbliższym czasie dotrzeć do wszystkich mieszkańców gminy. Maseczki będą również przekazywane do Ochotniczych Straży Pożarnych, Policji i Pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Przychodni Zdrowia.

Więcej „„Maseczka dla każdego””

Pierwsze „trzynastki” trafią 1 kwietnia na konta emerytów i rencistów

Więcej o: Pierwsze „trzynastki” trafią 1 kwietnia na konta emerytów i rencistów

Ruszyła wypłata trzynastek, czyli dodatkowych rocznych świadczeń pieniężnych dla emerytów i rencistów. Trafiają do uprawnionych razem z kwietniową emeryturą lub rentą. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci dodatkowe roczne świadczenia pieniężne  ok. 9 mln osobom.

Więcej „Pierwsze „trzynastki” trafią 1 kwietnia na konta emerytów i rencistów”

Do góry