Aktualności

Wnioski o dodatek dla niektórych podmiotów niebędących gospodarstwami domowymi z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła

Więcej o: Wnioski o dodatek dla niektórych podmiotów niebędących gospodarstwami domowymi z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła

Do 30 listopada można składać wnioski o dofinansowanie do ogrzewania podmiotów wrażliwych. Jednorazowy zasiłek otrzymają podmioty posiadające wpis źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Zadanie to w naszym mieście realizuje Urząd Gminy i Miasta w Stawiszynie.

Więcej „Wnioski o dodatek dla niektórych podmiotów niebędących gospodarstwami domowymi z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła”

Dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła

Więcej o: Dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła

INFORMACJA

w sprawie dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła

(pelet drzewny, drewno kawałkowe, inny rodzaj biomasy, gaz skroplony LPG, olej opałowy)

Informujemy, że na terenie Gminy i Miasta Stawiszyn obsługę wniosków o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła realizuje Urząd Gminy i Miasta w Stawiszynie ul. Szosa Pleszewska 3, 62-820 Stawiszyn.

Wnioski będą przyjmowane od dnia 26 września 2022 r.

Więcej „Dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła”

Dodatek elektryczny

Więcej o: Dodatek elektryczny

Urząd Gminy i Miasta w Stawiszynie informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej (Dz. U. z 2022 r. poz. 2127) informuje mieszkańców, że od 1 grudnia 2022 r. można składać wnioski o wypłatę dodatku elektrycznego.

Więcej „Dodatek elektryczny”

Burmistrz Stawiszyna zatrudni na czas zastępstwa w Urzędzie Gminy i Miasta w Stawiszynie Podinspektora ds. rolnictwa i ochrony środowiska

Więcej o: Burmistrz Stawiszyna zatrudni na czas zastępstwa w Urzędzie Gminy i Miasta w Stawiszynie Podinspektora ds. rolnictwa i ochrony środowiska

Burmistrz Stawiszyna

zatrudni na czas zastępstwa w Urzędzie Gminy i Miasta w Stawiszynie

Podinspektora ds. rolnictwa i ochrony środowiska

 

OFERTA PRACY: Podinspektor ds. rolnictwa i ochrony środowiska

  Więcej „Burmistrz Stawiszyna zatrudni na czas zastępstwa w Urzędzie Gminy i Miasta w Stawiszynie Podinspektora ds. rolnictwa i ochrony środowiska”

Plan polowań zbiorowych

Przekazujemy informacje na temat planowanych polowań w sezonie 2022/2023 dla obwodu łowieckiego nr 388 Kamień-Biernatki.

Nowe możliwości w e-Urzędzie Skarbowym

Więcej o: Nowe możliwości w e-Urzędzie Skarbowym

Nowe możliwości w e-Urzędzie Skarbowym

  • Doręczenia elektroniczne w e-US to nowa i wygodna forma wymiany korespondencji z urzędem skarbowym.
  • Dzięki niej można m.in. pobrać bezpłatnie zaświadczenie o dochodach czy o niezaleganiu w podatkach, a także prowadzić elektronicznie korespondencję z urzędem skarbowym.
  • Aby korzystać z e-doręczeń klient musi wyrazić zgodę na e-komunikację w systemie.

Więcej „Nowe możliwości w e-Urzędzie Skarbowym”

Prośba o wywieszenie flagi

Więcej o: Prośba o wywieszenie flagi

Szanowni Państwo! 11 listopada 1918 r. spełnił się sen Polaków o wolnym, niepodległym kraju. Po rozbiorach i 123 latach zniewolenia Państwo Polskie powróciło na mapę Europy, dzięki pokoleniom Polaków którzy oddawali swoje życie w walce o lepsze jutro, o Wolną Polskę. W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości zwracam się do mieszkańców Gminy i Miasta Stawiszyn z próbą o wywieszenie flag narodowych na swoich domach, zakładach pracy, instytucjach, na znak że wolność, niepodległość, patriotyzm są dla nas bardzo ważne, a przede wszystkim jako hołd dla tych wszystkich, którym zawdzięczamy Wolność i Niepodległość.

Burmistrz Stawiszyna

/-/ Grzegorz Kaczmarek

Uwaga, ważna informacja!

Więcej o: Uwaga, ważna informacja!

W związku z nowelizacją ustawy o dodatku węglowym, osoby, które zamieszkują pod jednym adresem, a posiadają dwa lub więcej odrębnych źródeł ogrzewania (zgłoszone do bazy CEEB do 11.08.2022 roku), proszone są o kontakt telefoniczny z Urzędem Gminy i Miasta w Stawiszynie, bądź osobisty w pokoju numer 16.

Wniosek o zakup węgla w cenie preferencyjnej

Więcej o: Wniosek o zakup węgla w cenie preferencyjnej

Urząd Gminy i Miasta w Stawiszynie informuje, że przyjmuje wnioski o zakup węgla w cenie preferencyjnej. Wniosek może złożyć osoba, która otrzymała dodatek węglowy bądź jej wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Wykluczone z zakupu będą osoby, które zakupiły węgiel w cenie preferencyjnej ze sklepu PGG S.A, Tauron Wydobycie S.A. itp.

Więcej „Wniosek o zakup węgla w cenie preferencyjnej”

Informacja

Więcej o: Informacja

Burmistrz Stawiszyna Grzegorz Kaczmarek informuje, że Gmina i Miasto Stawiszyn zamierza zakupić węgiel na zasadach określonych w ustawie o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.

Do góry