Aktualności

Drodzy mieszkańcy sołectwa Pólko-Ostrówek.

W związku ze śmiercią Śp. Władysława Kolonko – wieloletniego sołtysa sołectwa Pólko-Ostrówek informujemy, że płatności z tytułu IV raty podatku należy dokonywać w kasie UGiM w Stawiszynie lub na rachunek bankowy wskazany w decyzji podatkowej.

 

Sołectwo Zbiersk -Cukrownia laureatem konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska”

Więcej o: Sołectwo Zbiersk -Cukrownia laureatem konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska”

W dniu 02.12.2020 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Zbiersku odbyło się spotkanie podczas, którego Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył nagrodę oraz podziękował laureatom i wyróżnionym w konkursie „Aktywna Wieś Wielkopolska” za wkład pracy włożony w rozwój wsi, integrację mieszkańców, oraz podtrzymywanie tradycji.

Więcej „Sołectwo Zbiersk -Cukrownia laureatem konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska””

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej

Więcej o: Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej

Urząd Gminy i Miasta Stawiszyn zachęca do wzięcia udziału w ankiecie oraz w warsztacie online przygotowanych przez Stowarzyszenie Aglomerację Kalisko-Ostrowską, dotyczących opracowania dokumentu pn. „Plan zrównoważonej mobilności miejskiej”. Zwracamy się do mieszkańców, przedsiębiorców i przedstawicieli organizacji pozarządowych Gminy i Miasta Stawiszyn do udziału w bezpłatnej ankiecie oraz warsztacie, które umożliwią Państwu wypowiedzenie się w tak ważnej kwestii jaką jest lepsza jakość życia, transport oraz ochrona środowiska na terenie aglomeracji, tym samym na terenie naszej małej ojczyzny.

Więcej „Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”

Osocze od osób, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID -19, jest bardzo potrzebne. Każdego dnia wzrasta zapotrzebowanie na ten bezcenny lek.

Więcej o: Osocze od osób, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID -19, jest bardzo potrzebne. Każdego dnia wzrasta zapotrzebowanie na ten bezcenny lek.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu zaprasza ozdrowieńców w soboty 21 listopada i 5 grudnia do siedziby RCKiK na ulicy Kaszubskiej 9, w godz. 8.00-14.00. Osoby te po konsultacji lekarskiej będą mogły oddać osocze tego samego dnia.

Więcej „Osocze od osób, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID -19, jest bardzo potrzebne. Każdego dnia wzrasta zapotrzebowanie na ten bezcenny lek.”

Do góry