Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień.

W ofercie partnerów Karty znajdziemy m.in. ulgi na wstęp do muzeów w całej Polsce, parków narodowych, uzdrowisk i ośrodków sportowych, są też ulgi podatkowe i zniżki na zakupy w wybranych sklepach.

PEŁNĄ OFERTĘ ZNIŻEK ZNAJDZIESZ TUTAJ.

Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny”.

Kartę przyznaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta na wniosek członka rodziny wielodzietnej.

W przypadku zgubienia, kradzieży Karty lub jej utracenia w inny sposób, na wniosek członka rodziny wielodzietnej wójt, burmistrz lub prezydent miasta wyda duplikat Karty.

Wnioski na kartę obowiązującą w całej Polsce przyjmowane są od 16 czerwca.

Druk wniosku można pobrać i złożyć w siedzibie Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stawiszynie, ul. Plac Wolności 1 w godzinach urzędowania od 7.30 do 15.30. bądź pobrać TUTAJ .