W minioną niedzielę Stawiszyn stał się miejsce piłkarskich rozgrywek

Powiększ obraz

O godz. 10:00 na boisku sportowym GLZS Korona – Pogoń Stawiszyn rozpoczął się XX Powiatowy Turniej Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka.

W turnieju wzięło udział 7 drużyn z powiatu kaliskiego, pleszewskiego oraz Wrocławia. Mimo upału, który towarzyszył nam przez cały dzień nasi najmłodsi zawodnicy dzielnie walczyli o zdobycie bramki dostarczając wszystkim zgromadzonym kibicom wielu emocji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale oraz piłki.

Po zmaganiach młodych piłkarzy, rozpoczął się Turniej Charytatywny im. Ryszard Naruszewskiego, którego organizatorami byli: OSP Stawiszyn, GLZS Korona-Pogoń Stawiszyn oraz Gmina i Miasto Stawiszyn. Do rywalizacji w turnieju, aby wesprzeć zakup nowego wozu strażackiego dla OSP w Stawiszynie stanęło 7 drużyn: Widzew Fans, OSP Stawiszyn, Rodzice Młodzików, Policja Stawiszyn, 50+, Team Stawiszyn oraz Tribecco. Dorośli piłkarze również wykazali się nie tylko wspaniała grą, ale wielkim sercem wspierając zbiórkę strażaków. Po zakończonym turnieju każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar. Na wszystkich uczestników i kibiców turnieju czekał punkt gastronomiczny przygotowany przez rodziców zawodników z GLZS Korona Pogoń Stawiszyn. Wśród atrakcji nie zabrakło dmuchanych zamków, waty cukrowej oraz przyjazdu motocyklistów.
O strażakach nie zapomniało także 100 cyklistów uczestników XXV Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który odbył się pod hasłem „Razem dla OSP”. Uczestnicy przejechali około 15 km aby dojechać na metę rajdu – boisko sportowe w Stawiszynie i przekazać strażakom zebrane pieniądze. O bezpieczeństwo cyklistów zadbało OSP Piątek Mały oraz policjanci z Komisariatu Policji w Stawiszynie.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację niedzielnych wydarzeń: strażakom z OSP Stawiszyn, zarządowi, rodzicom i zawodnikom z GLZS Korona Pogoń Stawiszyn, uczestnikom i kibicom turnieju oraz cyklistom.