Inicjatywy lokalne w Stawiszynie!

Na terenie Gminy i Miasta Stawiszyn dzieje się coraz więcej! Świadczą o tym realizowane przez mieszkańców Inicjatywy. W ramach Konkursu Lokalnego Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2017 na terenie Gminy Stawiszyn, dofinansowane zostały 2 projekty, które realizowane są już od początku sierpnia. Poniżej przedstawiamy dokładne informacje, kto i co będzie realizował na terenie Stawiszyna.

Grupa nieformalna: Stawiszynianki

Tytuł: Organizacja Jesiennego Przeglądu Zespołów i Grup Śpiewaczych

Grupa Stawiszynianki powstała w zeszłym roku i stanowi ją 10-osobowa grupa kobiet 50+, które uwielbiają śpiewać. Do stworzenia grupy zmotywowała je wspólna pasja śpiewania oraz chęć działania na rzecz lokalnej społeczności. Wśród członkiń są osoby z kwalifikacjami muzycznymi, potrafiące grać na instrumentach np. akordeon oraz osoby z wieloletnim doświadczeniem w występach w zespołach wokalno-muzycznych.

W ramach projektu w dniu 7 października odbędzie się w Stawiszynie Jesienny Przegląd Zespołów i Grup Śpiewaczych. Na Przegląd zaproszony jest każdy, kto chce spędzić czas w miłej, muzycznej atmosferze.

Grupa zamierza zaangażować w ramach projektu różne instytucje, podmioty i mieszkańców działających na terenie gminy – w tym m.in. pracowników Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury, strażaków działających na terenie gminy, nauczycieli i młodzież, Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów, Civitas Christiana czy Miejsko – Gminną Orkiestra Dętą ze Stawiszyna.

Dodatkowo, projekt zakłada także zakup sprzętu nagłaśniającego i muzycznego, by działania grupy mogły się rozwijać.

 

 

Grupa nieformalna: Warsztaty Twórczej Działalności

Tytuł: Jesteśmy i działamy!

Grupa składa się z 15 osób, które na co dzień pracują z osobami z niepełnosprawnościami i ich rodzinami.

W ramach projektu grupa chce stworzyć miejsce, gdzie osoby z niepełnosprawnościami będą miały możliwość skorzystać z oferty zajęć przeznaczonych dla nich, a ich rodziny otrzymają niezbędne wparcie np. psychologa czy prawnika.

W ramach projektu odbędą się:

Warsztaty plastyczne itp. dla osób z niepełnosprawnościami
Warsztaty te mają na celu rozwinąć kreatywność twórczą i wyobraźnię dzieci, a także ich umiejętności manualne. W warsztatach wezmą udział również osoby pełnosprawne, które będą razem z osobami z niepełnosprawnościami uczyły się wspólnego działania, bycia ze sobą.

Warsztaty kulinarne dla osób z niepełnosprawnościami
Warsztaty nauczą dzieci samodzielności, radzenia sobie z codziennością, zasad zdrowego odżywiania oraz zasad zachowania się przy stole. W warsztatach wezmą udział również osoby pełnosprawne, które będą mogły lepiej poznać życie osób niepełnosprawnych, przekonać się, że dla osób niepełnosprawnych codzienne zwykłe czynności np. przygotowanie kanapki, mogą być „problemem”.

Zajęcia tematyczne dla rodziców
Spotkania mają na celu zapewnienie rodzicom wsparcia i pomocy w problemach, z którymi borykają się na co dzień. Spotkania z psychologiem pomogą im radzić sobie z frustracją, emocjami, budować własną wartość i pewność siebie, wzmocnić postawę asertywną.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Stawiszyna do uczestnictwa w opisywanych projektach! Mogą się Państwo także włączyć jako wolontariusze do realizacji opisanych inicjatyw. Liczymy także na kontynuację zainicjowanych działań i podejmowanie nowych wyzwań.

Jeśli są Państwo zainteresowani podejmowaniem nowych wzywań i realizacją projektów społecznych, prosimy o kontakt z Maciejem Nowickim pod numerem 534 205 699 lub mailowo maciej.nowicki@pisop.org.pl.

Projekt powstał w ramach projektu „Wielkopolska Wiara działa aktywnie w Stawiszynie!” i jest dofinansowany ze środków Gminy i Miasta Stawiszyn.