II Jesienny Przegląd Zespołów i Grup Śpiewaczych

Powiększ obraz

Drugi Jesienny Przegląd Zespołów i Grup Śpiewaczych odbył się w dniu 13 października 2018 r. w Hali Sportowo – Widowiskowej przy Szkole Podstawowej w Stawiszynie. Powyższe wydarzenie honorowym patronatem objął Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Pan Krzysztof Grabowski.

Jesienny Przegląd był realizacją kolejnego projektu ,, Wielkopolska Wiara” dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, w którym Grupa Stawiszynianki wzięła udział. Panie same napisały projekt i etapowo go realizowały , czego dowodem było już drugie takie spotkanie. Dzięki środkom pozyskanym z projektu Stawiszynianki zakupiły bezprzewodowy mikrofon, przystawkę zewnętrzną do akordeonu, nowe tamburyno i bębenek z wyposażeniem oraz czółenka.

Głównym jednak celem biesiady była integracja naszej społeczności lokalnej poprzez spotkanie,wspólne śpiewanie i zabawę. Stawiszynianki wraz z młodzieżą oraz Kapelą ze Stawiszyna witały zaproszonych gości rozdając im bileciki z sentencjami.

W roli konferansjerów imprezy sprawdzili się doskonale Pani Barbara Kaczmarek i Pan Wojciech Stasiak , którzy przedstawiali występujących , a w przerwach między występami mogliśmy usłyszeć anegdoty i dowcipy.

Zaprezentowany został repertuar takich zespołów jak : Kalina, Bielanki, Maki i Chabry, Ale Babki, Korzeniewianki, Kapela Biesiadna ze Stawiszyna oraz Opatowianie i oczywiście Stawiszynianki. Zespoły przedstawiły wiązanki znanych i lubianych piosenek ludowych i biesiadnych. Mogliśmy również podziwiać występy przedszkolaków ze Zbierska oraz taniec Zespołu Cygańskiego z Żelazkowa.

Wśród zaproszonych gości obecni byli: Burmistrz Stawiszyna Justyna Urbaniak , Zastępca Burmistrza Grzegorz Kaczmarek, Sekretarz Agnieszka Morawska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Stawiszynie Barbara Włodarczyk, Radna Rady Powiatu Dorota Karpieko oraz Radni Rady Miejskiej w Stawiszynie, ks. Proboszcz dr Jakub Piotrowski, ks. prefekt Jakub Ubysz – Piasecki, sołtysi oraz dyrektorzy i kierownicy jednostek działających na terenie Gminy i Miasta Stawiszyn.

Widownia była pełna. Licznie przybyli mieszkańcy Gminy i Miasta Stawiszyn, przedstawiciele ościennych gmin oraz zaproszeni goście, co świadczy o dużym zainteresowaniu imprezą. Było wspólne śpiewanie, zabawa i mile spędzony czas. Uczestnicy Przeglądu otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy. Jesienny Przegląd zakończył się poczęstunkiem dla gości.

Sobotnie spotkanie nie mogło odbyć się dzięki współpracy Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Zbiersku , Policji, Straży, pracowników i dzieci ze Przedszkola w Zbiersku, pracowników i młodzieży ze Szkoły w Stawiszynie , pracowników Urzędu Gminy i Miasta Stawiszyn, Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz licznych sponsorów. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji imprezy serdecznie dziękujemy.

 

Grupa Stawiszynianki