Informacja – ASF

Powiększ obraz

FILM – Afrykański pomór świń – zasady ochrony świń przed chorobą

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kaliszu informuje, iż w związku z aktualną sytuacją epizootyczną związaną z występowaniem afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce, Główny Lekarz Weterynarii mając na względzie fakt, że dla wielu ognisk źródłem choroby może być działalność człowieka, uruchomił na stronie internetowej specjalny formularz informacyjny.

Formularz ten, dostępny jest pod adresem https://interwencja.wetgiw.gov.pl/ i przeznaczony jest dla osób, które zaobserwowały przypadki nielegalnych i negatywnych działań w zakresie przemieszczenia świń, mięsa wieprzowego i innych produktów pozyskanych od świń. Za jego pomocą można, przy zachowaniu pełnej anonimowości, zgłosić swoje obserwacje, które następnie zostaną przekazane do właściwego wojewódzkiego lekarza weterynarii.

  1. Informacja dla hodowców trzody chlewnej w formie plakatu: zobacz.
  2. Informacja w związku z nieniepokojącymi informacjami dotyczącymi zakopywania przez hodowców padłej trzody chlewnej: przeczytaj.
  3. Zmiana ustawy dotyczącej ASF
  4. Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kaliszu w sprawie przemieszczania świń: przeczytaj
  5. Rozporządzenie nr 26/20 Wojewody Wielkopolskiego z dnia 21 września 2020 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu kaliskiego i pleszewskiego