Najlepsi z najlepszych –  tryumf stawiszyńskich siatkarzy w finale powiatu w mini piłce siatkowej

Powiększ obraz

Siatkarze ze Stawiszyna pokazali się z bardzo dobrej strony podczas zawodów w Koźminku rozegranych w dniu 9.03.2017r. Młodzi siatkarze zdobyli mistrzostwo i wicemistrzostwo powiatu kaliskiego w mini piłce siatkowej chłopców w roku szkolnym 2016/2017.

Ten znakomity wynik nie jest czymś nowym w historii naszej szkoły, ponieważ takim samym rezultatem zakończyły się Mistrzostwa Powiatu w roku szkolnym 2013/2014 – 2014/2015! Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że Stawiszyn staje się kuźnią talentów młodych siatkarzy. Warto dodać, że nasi absolwenci reprezentują z bardzo dużymi sukcesami Kluby Sportowe z: Gdańska, Jastrzębia czy Częstochowy. Do zawodów sportowych nauczyciele wychowania fizycznego: Piotr Kozanecki i Piotr Wesołowski przygotowali i zgłosili dwa zespoły: Stawiszyn I oraz Stawiszyn II. Stawiszyn I to chłopcy klas VI i IV, natomiast Stawiszyn II reprezentowali uczniowie klas V. Nasi młodzi siatkarze rywalizowali z takimi zespołami jak: Koźminek, Blizanów, Janków czy Rusów. Zarówno jeden jak i drugi zespół ze Stawiszyna w drodze do Wielkiego Finału wygrał wszystkie mecze grupowe i półfinałowe. Finał Mistrzostw Powiatu okazał się bardzo emocjonujący, spotkały się bowiem drużyny Stawiszyn I i Stawiszyn II. Tym razem młodzi zawodnicy z klas V musieli uznać wyższość starszych kolegów, ale dopiero w tie-breaku przy wyniku 15-13.

Stawiszyn I – skład:

Igor Biesiada, Stanisław Gołdyn, Jakub Janczak, Dawid Kozłowski, Piotr Krzyżaniak, Dominik Marciniak, Mateusz Staszak, Piotr Szymański, Kacper Wdowczyk, Filip Włodarczyk.

Opiekun zespołu: Piotr Wesołowski

Stawiszyn II – skład:

Szymon Bielak, Kamil Błaszczyk, Rafał Janiak, Michał Pacholewicz, Łukasz Pietras, Stanisław Sztrajt, Wiktor Twardowski, Krystian Urbaniak, Ernest Waszak, Antoni Wiktorski,

Opiekun zespołu: Piotr Kozanecki

tekst/foto: ZS w Stawiszynie