XX Rodzinny Rajd Rowerowy „Szlakiem leśnych zwierząt”

Powiększ obraz

W niedzielę 4 sierpnia 2019 r. o godz. 9.00 rozpoczął się XX Rodzinny Rajd Rowerowy „Tropem leśnych zwierząt”. W rajdzie wzięło udział ponad 120 uczestników, w tym między innymi KTR ”Cyklista” Kalisz.

Oficjalnego rozpoczęcia XX Rodzinnego Rajdu Rowerowego dokonał Zastępca Burmistrza Pan Grzegorz Kaczmarek. Fani jednośladów do pokonania mieli ponad 40 kilometrową trasę, a zachętą do pokonania tego dystansu były malownicze krajobrazy oraz liczne atrakcje. Pierwszym  przystankiem była miejscowość Zamęty. Uczestnicy rajdu wzięli udział w niedzielnej Mszy Świętej w Kościele poewangelickim, należącym do parafii Wszystkich Świętych w Dzierzbinie, którą odprawił proboszcz Ks. mgr Stanisław Kiermasz.

W Nadleśnictwie w Grodźcu, które było metą rajdu cykliści zjedli obiad i pełni sił udali się na zwiedzanie terenu Nadleśnictwa pod opieką przewodnika, który przybliżył nam historię, opowiedział o wielu interesujących tematach, udzielił odpowiedzi na pytania uczestników. Wykonano grupowe zdjęcie przed budynkiem Nadleśnictwa Grodziec, następnie uczestnicy rajdu wyruszyli w drogę powrotną.

Na zakończenie rowerzyści otrzymali okolicznościowe dyplomy.

Do zobaczenia na kolejnym rajdzie!