Bieg Tribecco Stawiszyn 5-10-15 km

Powiększ obraz

Prawie 110 biegaczy wzięło udział w biegu Tribecco Stawiszyn 5-10-15 km, który odbył się w niedzielę na terenie Sportowo – Rekreacyjnym w Starym Kiączynie. Organizatorami zmagań sportowych byli: Gmina i Miasto Stawiszyn, Powiat Kaliski, Firma Tribecco, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Klub Biegacza Baster Team oraz Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko – Ostrowska.

Pasjonaci biegania mieli do wyboru trzy dystanse: 5, 10 i 15 kilometrów.

Biegi cieszyły się dużym zainteresowaniem i to zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych pasjonatów sportów biegowych. Teren rekreacyjny w Starym Kiączynie już długo przed godziną 10 zaczął wypełniać się naszymi najmłodszymi mieszkańcami, a wszystko za sprawą Młodzieżowego Biegu dla Europy im. Justyny Urbaniak. Emocji w zmaganiach dzieci było co niemiara. Każdy z 250 uczestników młodzieżowego biegu od pierwszych metrów dawał z siebie wszystko, a w każdy przemierzany metr wkładał „całe serducho” aby przebiec linię mety i otrzymać medal.

Dzieci i młodzież rozgrzali zatem miejscową publiczność, która po takiej dawce emocji z niecierpliwością oczekiwała na bieg Tribecco Stawiszyn 5-10-15 km, który rozpoczął się o godz. 12. Najwięcej osób zdecydowało się jednak na koronny dystans 15km, stanowiący jednocześnie bieg główny zaliczany do klasyfikacji końcowej Grand Prix Ziemi Kaliskiej.

Wszyscy dorośli biegacze otrzymali piątkowe medale, pucharami nagrodzono zdobywców trzech pierwszych miejsc, natomiast zwycięzcy w poszczególnych kategoria wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy. Tradycją biegu w Stawiszynie jest wyróżnienie najlepszej mieszkanki i mieszkańca, w tegorocznym biegu byli to Barbara Grabarczyk oraz Jarosław Rózga. Dziękujemy zawodnikom, kibicom, sponsorom, strażakom, policjantom oraz wszystkim zaangażowanym w organizacje biegu. Do zobaczenia za rok.

Sponsorzy:
Sponsor główny:Firma Tribecco Magdalena i Maciej Kozłowscy
Zakład Ślusarsko-Mechaniczny Andrzej Smelczyński
Firma Colian Jan Kolański
Firma Liwro Roman Smelczyński
Biuro Informat Kalisz
MULTIBAJT Krystian Tokarski
EMKO

« 1 z 4 »