Ekofestyn już za nami

Powiększ obraz
W niedzielę 18.09.2022 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej w Stawiszynie miał miejsce Ekofestyn w ramach projektu pn.: „Eko Stawiszyn – Gminę Stawiszyn szanujesz bo odpady segregujesz – poszerzenie wiedzy ekologicznej poprzez ekowarsztaty, ekokonursy, ekorajd rowerowy oraz ekofestyn”, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wolnej w Poznaniu.

Podczas festynu mieszkańcy mogli poszerzyć swą wiedzę na temat racjonalnej gospodarki odpadami oraz ochrony środowiska. Dla dzieci i młodzieży zapewnione były stanowiska edukacji ekologicznej OZE energia wody, wiatru, biomasy, słońca. Uczestnicy Ekofestynu mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem śmieciarki. Najmłodsi mogli poprzez gry i konkursy sprawdzić swoją wiedzę z segregacji odpadów oraz możliwości ich ponownego wykorzystania. W trakcie Ekofestynu wręczono laureatom nagrody w konkursie plastycznym o zasadach prawidłowej segregacji, powtórnego ich wykorzystania oraz w konkursie zbiórki odpadów „Odpady oddajesz – nagrody dostajesz”. Uczestnicy Ekofestynu otrzymali także torby ekologiczne z gadżetami. Ponownie mogliśmy liczyć na hojność mieszkańców Gminy i Miasta Stawiszyn w akcji zbiórki ubrań oraz pieniędzy dla Jagódki chorej na SMA.
Dziękujemy firmie PUK S.A oraz EKO Sp. z o.o. za pomoc i wsparcie podczas festynu. Podziękowania należą się również dla Koła Gospodyń Wiejskich w Petrykach za pyszne wypieki oraz przetwory, które wsparły akcję zbiórki dla Jagódki. Dziękujemy Pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Stawiszynie, Pracownikom Urzędu Gminy i Miasta Stawiszyn oraz Pracownikom Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zbiersku.