Pierwsze zajęcia szkółki kolarskiej w Gminie i Mieście Stawiszyn

Powiększ obraz

Wraz z początkiem roku szkolnego ruszyły zajęcia Szkółki Kolarskiej Gminy i Miasta Stawiszyn. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w Zakątku Rekreacji na Starym Kiączynie, a prowadzi je wykwalifikowany trener, pasjonat kolarstwa pan Robert Bielawski.

Obecnie w treningach uczestniczy regularnie 12 uczniów, którzy uczą się podstawowych manewrów (tj. ruszanie, nawracanie, skręcanie, jazda w szyku kolarskim), które mają przygotować je do późniejszych, bardziej zaawansowanych treningów. W okresie zimowym dzieci przeniosą się na hale sportowe, gdzie na specjalnych trenażerach będą szykowały się do wiosny i swoich pierwszych zawodów kolarskich.

Szkółka kolarska powstała dzięki współpracy naszej gminy z Wielkopolskim Związkiem Kolarskim, a zajęcia współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu w ramach realizacji Narodowego Projektu Rozwoju Kolarstwa.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do dołączenia do grupy, nabór jest stale otwarty i odbywa się bez wstępnej selekcji. Wystarczy zgłosić się do swojego nauczyciela wychowania fizycznego lub telefonicznie do Urzędu Gminy i Miasta w Stawiszynie.