Kolejne próby wyłudzenia pieniędzy od seniorów

Powiększ obraz

Pomimo tego, że świadomość społeczeństwa na temat oszustw i innych przestępstw na szkodę seniorów jest duża, w dalszym ciągu pojawiają się sytuacje, dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy, schemat oszustw jest bardzo podobny.

Przestępcy dzwonią do seniorów, przedstawiają się jako członkowie rodziny: wnuczka, córka, syn lub wnuk. Zapłakani proszą o pożyczenie dużej sumy pieniędzy, ponieważ grozi im więzienie za spowodowanie wypadku drogowego. Seniorzy pod wpływem emocji przekazują oszczędności życia oszustom, myśląc, że pomagają rodzinie. W ostatnim czasie doszło do takich sytuacji na terenie naszej gminy.

Zwracamy się z apelem do osób młodych! Informujmy naszych rodziców, dziadków, osoby starsze, o których wiemy, że mieszkają samotnie, o tym, że są osoby, które mogą wykorzystać ich życzliwość i troskę o bliskich. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej sumy pieniędzy. Uczulmy na to zagrożenie, które może pozbawić ich oszczędności życia.