Sukces ekologiczny naszych uczennic

Powiększ obraz

Julia Orczykowska uczennica Szkoły Podstawowej w Zbiersku zajęła I miejsce w swojej grupie wiekowej, a Gabriela Krawczyk ze Szkoły Podstawowej w Stawiszynie III miejsce w konkursie plastycznym „Cztery pory z OZE”.

18 września w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyło się podsumowanie siódmej edycji Wielkopolskich Dni Energii, podczas których wręczono nagrody laureatom konkursu „Cztery pory roku z OZE”. Uczennice Julia Orczykowska oraz Gabriela Krawczyk z rąk Marszałka Krzysztofa Grabowskiego odebrały nagrody: Julia za zajęcie I miejsca (klasy IV-VI), a Gabriela za zajęcie III miejsca (klasy VII, kalendarz).

Przedmiotem konkursu „Cztery pory roku z OZE” było wykonanie plakatu w dowolnej technice plastycznej (klasy IV – VI) oraz kalendarza na rok 2019 (klasy VII) promujących Odnawialne Źródła Energii i oszczędzanie energii związanych z czterema porami roku.

Głównym celem konkursu było promowanie zachowań proekologicznych i podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !